Plány v sadě

 

Plánů je hodně, všechny se nestihnou realizovat z časových a finančních důvodů.

Mám jeden smělý plán a ten mě napadl v nemocnici. Budu muset se víc hlídat, jelikož mi zjistili vyhřezlou plotýnku. O co se tedy jedná? Potřeboval bych v sadě šikovné spřízněné duše, co se nebojí práce a chtěli by si zkusit práci sadaře. Vůbec se nebojte, nic to není. Vše naučím a vysvětlím. Je to jednoduché stačí přijet do sadu okouknout situaci a pár hodin strávit na čerstvém vzduchu. Za to Vám nabízím svoje zkušenosti a možnost si v době sklizně za svoji práci i sklidit plody ovoce. Pokud Vás tahle spolupráce oslovila, nebojte se mi napsat do mailíku. Připomínky nebo postřehy taky :-).

Chtěl bych připravit pár sadařských kurzů pro případné zájemce. Bylo by to na jaře 2020. Kurzy by se týkaly pěstování ovocných stromů, jejich výsadba, řez, roubování, udržet stromy v nejlepší kondici řezem, výživa, získání opylovačů, ptactvo v sadě.

Pro rok 2018 je to dodělání zázemí pro návštěvníky sadu, aby si měli kde odpočnout a já kde nakonec schovat všechny věci.

Chybí dodělat vrata a pár věcí v chatce (okno, stůl, lavice a malé drobnosti).

 

Chata zatím vypadá takto:

Měla by sloužit jako základna pro návštěvníky sadu při samosběru. Synovi na přespání s kamarády. Chytání vody na závlahu pro mladé stromky. Pro ptactvo na zahnízdění, včelky samotářky a čmeláky bez kterých to už v sadě ani nejde.